אבטחת משלחות בארץ ובחו"ל

אבטחת משלחות בארץ ובחו"ל נחשבת לאתגר בטחוני מאין כמוהו.

בכל שנה מגיעות לארץ ויוצאות מהארץ לחו"ל משלחות שונות בתחומים רבים, החל מאבטחת כנסים ומשלחות של חברות פרטיות בארץ ובחו"ל, אבטחת נופשי חברה רבי משתתפים בחו"ל , אבטחת קבוצות ספורט במחנות אימונים בארץ ובחו”ל, אבטחת משלחות של רשויות מקומיות וציבוריות מהארץ ומחו”ל, אבטחת טיולי אחמי”ם ובני משפחותיהם מהארץ ומחו”ל, ואבטחת משלחות רשמיות ופרטיות המבקרות בישראל.

כל משלחת כזו היא פרויקט מורכב מאין כמוהו , שנעשית בו עבודה קדחתנית ומאומצת עד לסופו כשהמשמעות היא שהמשלחת חזרה ליעד המוצא בשלום ובבטחה.

כשמדובר במשלחות בארץ , בשלב הראשון מתקבלים פרטי המשלחת והלו"ז שלה.

ואז מתחילים לבדוק כל רכיב ורכיב במשלחת:

1. כמות המשתתפים – מאפשר לדעת מהם דרישות כח האדם והאמצעים הטכנולוגיים לאבטחתם.

2. היעד ממנו מגיעים המשתתפים – חשוב מאד לדעת מהי ארץ המוצא של המשתתפים , כדי להבין האם יש סיכונים או איומים שצריך לקחת בחשבון עוד לפני שהמשלחת מגיעה.

3. הנקודות בהן תבקר המשלחת – בכל ביקור משלחת יש אירועים ולוקיישנים שונים , כאשר נדרש ניתוח בטחוני נפרד לכל אירוע ולוקיישן, כשכמובן ישנם מקומות בארץ בהם נדרשת רמת אבטחה גבוהה יותר לבאי המשלחת (לדוג' העיר העתיקה בירושלים).

4. לו"ז המשלחת – ישנה חשיבות לזמן יום/לילה וגם לסמיכות לאירועים שקורים בזמן שהות המשלחת בארץ (חגים, ימים מיוחדים, מתיחות בטחונית וכו').

לאחר שקלול כל הרכיבים וקבלת התמונה המלאה , מתחילים לבנות עבור הלקוח את תוכנית האבטחה למשלחת.

תוכנית האבטחה תשקלל את כל הרכיבים שהוזכרו , תיתן מענה לכל הבעיות הביטחוניות שיכולות להיגרם ותכלול תרחישים מפורטים של מקרים ותגובות לכל אירוע פלילי או פח"ע ואפילו רפואי.

במסגרת התוכנית יינתנו המלצות שונות ומותאמות, ההמלצות יכולות להיות על אבטחה מתוגברת במיקומים מסוימים, שינוי זמני ביקור או אפילו הימנעות ממקומות / צירי תנועה.

לכל משלחת כזו ניתן לספק שירותים נוספים, כגון רכבי פאר ורכבים ממוגנים בהתאם לדרישת הלקוח, שירותי רפואה ועוד.

כאשר מדובר באבטחת משלחת לחו"ל , מדובר בהיערכות מקיפה יותר שבמסגרתה נערך קודם כל סיור הכנה ביעד.

במסגרת סיור ההכנה, יוצאים גורמי האבטחה להכיר את היעד על בוריו,  לבקר בכל הלוקיישנים בהם תשהה המשלחת ולמפות ולהגדיר את כל הסיכונים הביטחוניים האפשריים.

תוכנית האבטחה נבנית תוך שיתוף פעולה עם הקב"ט הישראלי ביעד , שמסייע לחברת האבטחה להבין את תמונת המצב הביטחונית של המקום מעיניים ישראליות , איך האוכלוסיה המקומית מתייחסת לקהל הישראלי ואילו איומים/סיכונים ישנם ברמה המקומית (דוגמת ארגונים קיצוניים, הפגנות, גורמי חוק וממשל).

חברת האבטחה מלווה ומנהלת את כל הפעילות, מבצעת את התיאומים הביטחוניים מול רשויות החוק ומוציאה את כל האישורים הנדרשים לכל פעילויות המשלחת.

לפני שהמשלחת יוצאת אל היעד נערכים תדריכים ביטחוניים מפורטים ומדוקדקים לאנשי המשלחת שמכסים את כלל הפעילות בחו"ל, כללי התנהגות ובטיחות, ואף מקרים ותגובות לתרחישים שונים.

למאבטחי המשלחת הישראלים נערך תדרוך בארץ ואחד נוסף בעת ההגעה לחו"ל.

עליהם לשלוט בצורה אבסולוטית בתוכנית המשלחת והם נדרשים לזהות מראש את הסכנות ולהגיב בזמן ובהתאם כולל שינוי ציר, שינוי תכנית וכל מה שנדרש במסגרת האירוע.

בחברת Bing Service, כל מי שעובד בצוות אבטחת המשלחות הוא בוגר שב"כ וקורס אחיד, עם ניסיון עשיר של אבטחת משלחות בארץ ובחו"ל, כשחלקם הם בעלי דרכון אירופאי דבר המאפשר להם לשאת נשק במדינת היעד.